Správa trénera po ME juniorov

Miesto a dátum konania : Sofia, Bulharsko, 2.- 9.9. 2019

Reprezentanti :  Lukáš Lὅrinc, Miroslav Herceg, Marian Mišalko, Lukáš Fernéza a Nicole Ďuríková.

Tréner : Tibor Hlavačka

Túto správu napíšem možno trochu netradične, ale za to úprimnejšie. Chcem, aby vyznela hlavne  ako poďakovanie tým, čo sa pričinili, aby Slovensko na ME juniorov malo zastúpenie.  Nevycestoval s nami nominovaný a nahlásený  rozhodca Martin Zajac. EUBC  jeho účasť na poslednú chvíľu zrušila vraj  pre nesplnenie potrebnej kvalifikácie rozhodcu ( 2 hviezdy). Protesty nášho sekretariátu nepomohli i keď boli podložené faktom, že pán Zajac potrebné školenie na 2 hviezdy absolvoval už pred dvomi mesiacmi a AIBA je tá, čo si nesplnila povinnosť zaslania dekrétu o splnení školenia. Bola to veľká krivda voči nášmu rozhodcovi a nemusím ani hovoriť ako nám tam veľmi chýbal.

Najlepším výsledkom na týchto ME bolo piate miesto Lukáša Fernézu po dvoch víťazných zápasoch. Ostatní reprezentanti prehrali úvodné zápasy. Nebudem sa rozpisovať o tom, ako si myslím, že by nikto neprotestoval keby Herceg a hlavne Ďuríková vo svojich zápasoch boli vyhlásení ako víťazi.

Ďakujem mladým reprezentantom za vzornú reprezentáciu a odvedenie maximálnych výkonov. Ďakujem im za to, že obetovali celé prázdniny na potrebnú prípravu. Svojimi výkonmi na toto vrcholové podujatie mládeže patrili. Ďakujem rodičom, že nie v jednom prípade upravili termíny svojich dovoleniek a iných aktivít, len aby umožnili svojim deťom maximálnu možnú prípravu. Ďakujem klubom a hlavne trénerom v týchto kluboch za to, že v období, keď druhé kluby mali voľno obetovali svoj čas a finančné prostriedky na potrebnú časť  prípravy  v kluboch. Ďakujem aj za to, že finančne pokryli náklady na ich účasť v dejisku ME. SBF zo svojho rozpočtu kryla  cestovné náklady všetkých a účasť Hercega a Fernézu aj s trénerom.

Nemusím ani hovoriť o tom, že na takých podujatiach ako sú ME boxujú naši reprezentanti s výberom tých najlepších majstrov iných krajín. Krajín, ktoré majú vo väčšine oveľa lepšie podmienky a hlavne základňu boxu ako u nás. Preto som hrdý, ak naši boxeri  odvedú vyrovnané výkony s takýmito súpermi a som šťastný, ak sa nám podarí víťazný zápas a hlavne zisk medaile. Ak sa napriek maximálnej snahe nevydarí úspech, tak sme všetci, ktorí venovali príprave maximum, nešťastní. Ale to patrí tiež k športu. Dúfam, že naša reprezentácia bude mať stále viac možností na výber kvalitných boxerov. Dúfam aj že hlavne  tí, ktorí sú stále pripravení druhých posudzovať, ponúknu kvalitu na doplnenie reprezentácie. Mudrovanie sa do reprezentačného  dresu obliecť nedá.

V Nitre   19.9.2019                                                                                                   Tibor  Hlavačka