SPRÁVA TRÉNERA z ME dorasteniek

V Bulharskej Sofii sa v dňoch 2.7. -10.7.2017 konali Majstrovstvá Európy dorasteniek, kde sa zúčastnila aj Jessica Triebeľová v kategórií do 57 kg.

Prvý zápas sa odohral v medzinárodnom ringu 3.7.2017 proti rumunskej reprezentantke Georgine Eugenii Balca. Jessica zvíťazila 5:0 na body. Vo štvrtok 6.júla narazila na súperku z Ruska Angelinu Glebovu, s ktorou si tiež hravo poradila a čím si zaistila medailu na tohtoročných ME.

V sobotňajšom semifinále zvíťazila rovnako jednoznačne 5:0 na body aj nad Francescou Piovou z Talianska. V nedeľňajšom rozhodujúcom dueli o zlato Jessica Triebeľová pokorila Fínku Vilmu Viitanenovú, ktorá sa do finále prebojovala sobotňajším semifinálovým triumfom nad Emily Pertholdovou z Nemecka 4:1 na body.Pri finálovom dueli ju povzbudzovali ľudia z maďarskej či ukrajinskej výpravy a aj zástupcovia z iných krajín. Všetci ju začínajú rešpektovať.

Jediná nominovaná Slovenka na ME 2017 zvládla v hlavnom meste Bulharska všetky štyri duely v ringu.

Celkovo sa Majstrovstiev Európy v Sofii zúčastnilo 226 boxerov: z toho 111 Youth, 115 Junior; z 28 krajín. Organizačne bol turnaj zvládnutý na kvalitnej úrovni.

PS: Poznamenať treba aj veľmi dobre odvedenú prácu rozhodcu Milana Strnada, ktorý nadviazal priaznivé priateľské vzťahy s Bulharmi a ďalšími. Je nutná jeho účasť na septembrových Majstrovstvách Európy Juniorov, kde by nám mohol byť veľmi nápomocný v rozhodnutiach. Taktiež aj hradenie nákladov z SBF, treba podotknúť že teraz bol na ME na klubové náklady.

 

Tréner Peter Triebeľ