SPRÁVA TRÉNERA Z ME mladších dorastencov (Albena, Bulharsko)

Celková účasť: 265 boxerov  z 32 štátov

Alex Tancoš 46kg – 20 boxerov vo váhe

Prvý deň mal voľný los, do 16-tkyv boji o štvrť finále boxoval s Poliakom Jakub Dziwina , priebeh zápasu mal náš  boxer pod kontrolou, zápas prehral 3:0 u dvoch  rozhodcov remíza, podal skvelý výkon, len je škoda, že rozhodcovia rozhodli v prospech súpera .Nesklamal, potvrdil svoj potenciál do budúcnosti k skvelej mušej váhe .

 

Alexander Tanko 54kg – 24 boxerov vo váhe

Prvý deň boxoval so súperom z dánska  Anas Khattab , technicky Alexander držal cely zápas pod kontrolou,  zápas vyhral 4:1 postúpil do 16-tky

V boji o štvrť finále mal ruského reprezentanta Vsevolod Shumkov, Alexander boxoval skvele, v niektorých situáciách potvrdil svoj talent a súpera potrápil, no nestačilo to, skúsenejší boxer Ruska vyhral 5:0 ,Rus skončil ako majster Európy.

 

Alex Triebeľ 57kg – 24 boxerov vo váhe

Prvý deň boxoval so súperom z Izraela Ahmed Nassar , bolo to opakujúce finále z posledného turnaja v Srbsku. Bol to bojovný zápas do posledného kola, Alex vyhral 5:0, postúpil do štvrť finále, kde boxoval so súperom z Kosova Erdonis Maliqi,  taktiež to bol bojovný zápas, ktorý Alex dotiahol do výrazného konca a vyhral 5:0 čím postúpil do semifinále a zabezpečil si bronzovú medailu. V boji o finále boxoval s ruským reprezentantom Usman Magamadov vo vysoko technickom a taktickom zápase, kde ruský reprezentant mal navyše, Alex prehral 5:0,Rus skončil ako majster Európy.

 

Viktor Kišš 66kg  – 21 boxerov vo váhe

Prvý deň mu los nadelil starého rivala z Česka  Miloša Beranka. Vyrovnaný zápas z vysokým tempom a bojovnosťou náš reprezentant vyhral 4:1 a postúpil do štvrť finále a v boji o medailu ho čakal estónsky boxer Maksim Ljubimov ,Viktor bojoval do poslednej sekundy a výhrou 4:1 získal druhu historickú medailu pre Slovensko . V boji o finále domáci boxer Nikolaj Zafirov, vysoko technický boxer z Bulharska nedal Viktorovi priestor a ten prehral 5:0.

 

 

Lukáš Ferneza 70kg – 18 boxerov vo váhe

Do 16-tky mal voľný los. Postup do štvrť finále s Rumunom  Angelo Bambaloi  Lukáš tlakom a húževnatosťou  vyhral 5:0.  V boji o medailu so súperom z Litvy Aleksandr Trofimcuk  mal vyrovnaný zápas, prehra 3:2  je len potvrdením. Získal pekné piate miesto . Veľmi málo stačilo a výsledok mohol byt iný .

 

Marián Ružička 75kg – 20 boxerov vo váhe

K postupu do 16-tky mu los nadelil Rumuna Róberta Štefan Sefer , Marián boxoval s plným nasadením no napriek tomu prehral 5:0.

 

Celkove hodnotenie :

Chlapci sú talentovaní a nadaní pokiaľ sa nebude pracovať systematicky dosiahnu svoj maximum aj nad svoje možnosti..

V celkovom hodnotení sme skončili v ratingu ako team na 16. mieste, pred Talianskom, Bieloruskom, Maďarskom atd… a podľa medailového umiestnenia na 12. mieste spoločne s Talianskom a Azerbajdžanom.

Je to historicky najlepšie umiestnenie slovenského teamu v samotnej ére slovenského boxu ,

Vďaka patrí celému teamu, chlapcom, reprezentačným trénerom ,osobným trénerom a hlavne za diplomatickú prácu Petrovi Triebeľovi, bez ktorého by sme to nedokázali .

 

Martin Gajdoš