V Rybniku triumf našich mladších dorastencov

Od 9. do 11. 6. 2017 sa v poľskom Rybniku uskutočnil už 41.ročník tradičného medzinárodného turnaja „Čierne Diamanty“ v kategórii mladšieho a staršieho dorastu. Slovensko reprezentovali pod vedením Tibora Hlavačku 2 boxeri v mladšom doraste – Viktor Kišš 66kg, Lukáš Fernéza 70kg, a 4 boxeri v staršom doraste – Andrej Mikula 60kg, Patrik Valent 64kg, Adam Vago 69kg a Adrien Amcha 75kg.

Cez štvrťfinále prešli naši boxeri voľným losom až na Patrika Valenta, ktorý v dobrom zápase podľahol domácemu Poliakovi Kondradovi Bialasovi 1:2 na body. Jeho premožiteľ sa po ďalších dvoch výhrach 3:0 stal víťazom kategórie 64kg. Voľným losom sa až do finále dostal Andrej Mikula a Adrien Amcha. Prvý menovaný vo finále podľahol domácemu Mateuszovi Wuzikovi 1:2 na body a druhý menovaný domácemu Lukaszovi Sczczepaniakovi 0:3 na body. Adam Vago vybojoval taktiež striebro, ale najprv zvíťazil v semifinále nad domácim Piotrom Jedrzejewskim 2:1 a vo finále prehral s Pawelom Masternakom 0:3 na body.

Výborne sa darilo mladším dorastencom, ktorý vo svojich kategóriách triumfovali. Viktor Kišš v kategórii 66kg zdolal dvoch poľských boxerov 3:0 na body a potvrdil dobrú formu, keď v priebehu dvoch mesiacov vyhral turnaj Olympijských nádejí, získal bronz na MT Bornemissza a teraz triumfoval v Rybniku. Perfektnú formu opäť ukázal aj Lukáš Fernéza, ktorý ovádol kategóriu 70kg. Bola to už jeho tretia zlatá medaila v krátkej dobe, keď prvenstvo vybojoval aj na Olympijských nádejach (2 výhry), MT Bornemissza (3 výhry) a teraz po 2 výhrach v Rybniku.